AvA.blink-182.cz blink-182.cz Box Car Racer Plus44.blink-182.cz FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
29.09.2011 v 23:06 (P☂ET), 7903x přečteno,
Takto zní nadpis článku z časopisu Kerrang!. Zde si můžete přečíst překlad tohoto velice rozsáhlého a zajímavého článku, který obsahuje i rozhovory se všemi členy kapely blink-182.

Nové turné, nové album, nové přátelství ... blink-182 jsou zpět!
Podívejte se do zákulisí blink-182.

V zákulisí Susquehanna Bank Center v Camdenu v New Jersey si Mark Hoppus našel chvilku, aby nám ukázal, jak velký je návrat kapely. Před vyprodanou arénou je 25 000 křičících fanoušků, kteří netrpělivě čekají na blink-182. Čekali už dost dlouho. Mark Hoppus si protahuje nohy a popíjí gin. Poté s povzdechem vzpomíná na zdrcující momenty z roku 2005, kdy kytarista Tom DeLonge opustil kapelu po 27 milionech prodaných desek a po 13 letech společného nahrávání a koncertování. Rivalita a nevraživost mezi členy kapely byla až moc velká a proto je dohnala až k takovým činům. Blink-182 skončili.

"Nevěděl jsem vůbec co mám dělat," říká dnes Mark. "Po rozpadu blink jsem ztratil svou vlastní identitu a svůj účel. Cítil jsem se hrozně prázdný. Takhle jsem se cítil po tom, co zavolal Tom a řekl: "Už to dělat nebudu". V té době jsem si myslel, že už takhle spolu na pódiu jako dnes nebudeme. Myslel jsem, že už nikdy nebudeme hrát před 25 000 lidmi jako teď. Každý koncert je pro mě jako splněný sen."

To že je tady Mark společně s Tomem a Travisem je jedna z největších zpráv za poslední 2 roky. Nejen kvůli tomu, že jsou jedna z nejvlivnějších kapel v moderní historii rockové hudby, ale i kvůli tomu, čím museli projít, aby se dostali až sem. Nějak díky rozpadu a letecké nehodě Travise Barkera v roce 2008 se tu blink-182 znovu objevili plní síly. A mají dnes stejný význam a vliv jako před rozpadem.


Blink-182 se vrátili, jsou právě na lukrativním turné a vydali desku Neighborhoods - deska, která kombinuje vše z předchozích alb, ale jde na ni poznat tok času a tvůrčí nálada: syntezátory a silné kytarové riffy Toma DeLonga. Jizvy z posledních let nahradily jejich klasické sprosté vtipy. Kerrang! přistihl Toma právě při Angry Birds maratonu.

"Neighborhoods je mnohem temnější" říká Tom. "Rozpad, Travisova nehoda, smrt producenta a přítele Jerryho Finna a naše 20 let trvající přátelství utvořilo takhle temnou desku, ale nijak jsme to neplánovali."

Takže je to prostě náhoda?
"Jo, vůbec mi to tak nepřišlo. Až asi před 5 dny začali říkat lidi, že ta deska je hrozně temná. A já říkám Markovi: "Fakt?"  a on: "Kurva, že jo, poslechni si, o čem jsi psal." Tak jsme poslouchali album a hodněkrát se tam zpívá o smrti a já si pomyslel: "O můj bože. Já si to ani neuvědomoval. Není to divné?" Je to jako když píšete knížku a úplně tím žijete, prožíváte každé slovo. Potom ji dokončíte a přečtete si ji. A řeknete si "O čem jsem to přemýšlel? Je to jak když se úplně opijete do mrtva a neuvědomujete si co děláte, dokud si to potom nepřečtete. Tak se právě cítím já. Čtu naši "knihu" a trošku mě to děsí." 

Tomův obličej přechází ze zmateného výrazu do širokého úsměvu.

"Kde jsou sakra vtipy o čůrácích?", směje se.

Pokud jsou teď blink vůbec nějak rozděleni, tak jde pouze o vzdálenost jejich domovů, než o jejich přátelství. Věk a zkušenosti jim pomohly si porozumět. Kapela je opravdu šťastná.

"Máme štěstí" říká Mark. "Tolik kapel chce koncertovat, ale není na to místo. Před 15 lety jsme s Tomem měli jen dodávku, silnici před námi, žádné peníze, přespávání na podlaze u známých. Cítím, že jsme pořád stejně nadšení, ale navíc máme tu možnost a prostředky."
 

Zatímco Tom baví Kerrang! ve svém autobuse, Mark je právě se svými přáteli v jeho šatně. Jediný Travis opouští Sesuquehanna Bank Center a jde na jeho každodenní 3-míle dlouhý běh a 200 sedů-lehů, poté míří na natáčení jeho klipu Just Chill z jeho sólového alba Give The Drummer Some. Výběr místa? Místní věznice se zvýšenou ostrahou.

"Bylo to fakt šílené"
říká Travis, zatímco odpočívá ve své šatně a sleduje UFC (Ultimate Fighting Championship)."Šli jsme přes dvůr a lidé bušili na okna."

Tato nová volnost v kapele přináší nový rozměr do desky Neighborhoods, která se nahrávala ve dvou studiích. U Toma DeLonga v Neverpants Ranch v San Diegu a v LA, kde nahrávali Mark s Travisem. Mezitím se také věnovali svým dalším projektům. Tom DeLonge se věnoval dvojalbu a filmu se svou kapelou Angels And Airwaves. Mark se věnoval svému pořadu Hoppus On Music na televizi Fuse a Travis vydal své první sólové album.

"Bylo to skvělé"
dodává Travis. "Miloval jsem návratové turné a hraní starých songů, i když to bylo pro mě jako by byly nové."
  (Hodně) Stručná historie blink podle Kerrang!
 
1992 - Tom DeLonge, Mark Hoppus, Scott Raynor zakládají blink-182
1993 - Kapela nahrává první demo Flyswatter
1994 - Blink vydávají první album Cheshire Cat
1997 - Druhé album Dude Ranch je vydáno a počet fanoušků se rozrůstá. Scott Odchází z kapely a je nahrazen Travisem Barkerem (pozn. redakce, tady musím vstoupit a napsat, že to mají špatně, protože Travis přišel do blink až v roce 1998)
1999 - Blink vydávají přelomové album Enema of The State a prodávají více než milion CD během 2 měsíců prodeje. Dnes je to už 15 milionů
2001 - Take Off Pants And Jacket se stává číslem 1 v USA.
2003 - Vychází 5. album
2005 - Rozpad kapely. Mark Hoppus a Travis Barker zakládájí Plus 44 a Tom DeLonge začíná s Angels And Airwaves.
2008 - Travis přežil leteckou tragédii v Jižní Karolíně.
2009 - Blink-182 oznamují návrat na předávání cen Grammy
2010 - Evropské Turné
2011 - Kapela odkládá Evropskou Tour a dokončuje album Neighborhoods, které vyšlo v září.
 

 
Jaké to bylo spolu nahrávat album po tolika letech?
Mark
Začali jsme psát nové songy hned jak jsme se dali dohromady, ale bylo to pro nás takové nové. Byli jsme na sebe až moc milí. Když někdo něco vymyslel, tak všichni hned říkali "Jo, to je super, je to fakt skvělý." Myslím, že asi po 4 nebo 5 písničkách to z nás pak opadlo. Potom jsme jeli na turné a bylo mezi námi všechno v pohodě. Pořád se o něčem bavíme a v něčem nesouhlasíme, ale nikdy se necítím tak, že bychom spolu už nikdy neměli hrát.

Věděli jste předem, jak chcete aby album vypadalo, když jste se dali dohromady?
Tom
: Je to divné. Kdybyste se mě před rokem a půl zeptali jaké album chci nahrát, tak bych to věděl. Ale musel jsem se naučit jak se vzdát kontroly nad tím co skládám. V Angels And Airwaves skládám věci určitým směrem. V blink jsme 3 různí lidé a musíme dělat kompromisy. To je to kouzlo, proč je kapela taková jaká je. Musel jsem se naučit uznávat kompromisy a být z nich nadšený.

Nahrávali jste v oddělených studiích. Jak to fungovalo?
Tom
: Museli jsme se smířit s tím, že všichni bydlíme jinde. Bydlím v San Diegu, což je 2 hodiny jižně od LA, kde mají Mark a Travis studio a navíc Mark létal každý týden do New Yorku, kde točil svou TV show. Travis dokončoval svoji desku a já připravoval film, který šel v té době do kin. A mezitím jsme nahrávali desku blink. Šest měsíců nám trvalo, než jsme přišli na to jak udělat, aby to fungovalo co nejlíp. Obě studia fungovala zároveň. Bylo to velice produktivní. Obvykle, když někdo dělá kytary, tak ti druzí jen sedí a čekají. Takhle jsme mohli všichni 3 pracovat zároveň. Bylo to super efektivní.

Dostalo vás to, jak velké to bylo zase psát songy společně?
Tom
: "Přestal jsem se starat o tu velikost čehokoliv. Byla to zábava. Protože ať už je to jak chce, tak takhle to právě mělo být. Nic nestojí za to, abysme se jakkoliv hádali. Když někdo něco chce, tak se mu vyhoví. Je to divné dojít až do tohoto bodu, není to apatie, je to kompromis."

Zmizel ten tlak způsobený rozpadem?
Tom
: "Nikdo z nás nechce, aby se už kapela rozpadla. Nikdo z nás se nechce už hádat. Nechceme se navzájem štvát, protože si to fakt spolu užíváme. Máme to takhle rádi. Takže si nevoláme způsobem: "Ty zasranej zmrde, co kurva chceš?" Víme, že to jednou už rychle zmizelo, takže si toho teď vážíme. Opravdu se teď respektujeme. Ale pořád o něčem diskutujeme, jsme někdy naštvaní, ale pak se sejdeme a vždycky se domluvíme na tom, co všichni chceme."


 
Je to napětí  v kapele hnací síla?
Mark
: Jo, podle mě proto album zní, tak jak zní. Když jsme se rozpadli, tak jsme dělali vlastní věci. A tak jsme se naučili, co každý do kapely přináší. Jsme teď víc tolerantní. Pravdou je, že to co mě na Tomovi štve, je zrovna to, co dělá v blink tak skvěle. A to stejné platí o Travisovi. Takže teď když jsme nahrávali tohle album, tak jsme byli hodně chápaví a tolerantní v mnoha ohledech.
 
Jak jste jiní?
Mark:
Tom má velké ambice. Já jsem síla, která to drží pohromadě. Tom je prostě velice ambiciozní osoba, která se snaží hnát věci určitým směrem. A já jsem jako velká skála, se kterou těžko pohne. Tohle všechno dělá blink jací jsou.

Co byl největší problém?
Mark
Myslím, že odložení evropského turné. Bylo to na hovno. Měli jsme už tisíce prodaných lístků, zamluvené koncerty. Lidé už měli i lístky na letadla, ale deska nebyla hotová. Travis byl první, kdo přišel a řekl: "Podívejte se, ta deska ještě není hotová" Všichni na nás pak křičeli: Vy jste fakt idioti. Musíte odehrát ty koncerty."

Proč jste tedy i tak nešli a neodehráli turné?
Mark
: Slíbili jsme si, že nepojedem na turné dokud nebude hotová deska. Bylo to bolestivé rozhodnutí a bylo to pro nás i hodně drahé rozhodnutí. Stálo nás to fakt hodně peněz. Také jsme riskovali ztrátu některých fanoušků, které jsme si získavali už 20 let.

Co na tom bylo nejhorší?
Mark
: Byl jsem v Londýně a hledal jsem dům. Pamatuju si, že jsem měl fakt ošklivý rozhovor ohledně tour a pak jsem šel na Carnaby Street. Byl jsem tam v jednom obchodě a nějaký chlápek mi říkal. "Mám lístky na váš koncert. Uvidím vás teď v létě" V té době jsme ještě neurčili poslední rozhodnutí ohledně odložení, a tak jsem se cítil jako idiot. Jakože hraju na dvě strany. Byl tam někdo, kdo se hrozně těšil na náš koncert a já se na to taky těšil, ale věděl jsem, že ta osoba asi bude hodně zklamaná, jestli to doopravdy zrušíme. Bylo to na hovno.

 

Bylo zrušení turné správné rozhodnutí, když se teď na to podíváte zpětně?
Mark:
"Myslím, že to dopadlo dobře. Bylo to správné, ale taky těžké rozhodnutí. Myslím, že to zrušení nikoho nepotěšilo. Tom se mnou v tomto nesouhlasí, ale myslím si, že jsme po zrušení napsali nejlepší písničky na albu. Po zrušení jsme napsali Natives, After Midnight, Kaleidoscope a Wishing Well. Všechny tyhle songy vznikly v období od zrušení turné po vydání desky. Myslím, že album hodně zlepšily.


Dva dny předtím než Kerrang! přijel na show blink-182 v New Jersey se tu chystala velká scéna s lasery a také Travisova výbava a Tom zabloudil do Markovy šatny na kus řeči. Budoucnost kapely ho zmátla. Kapela, která vznikla v roce 1992 a přežila 6 let dlouho pauzu, si opět získala celosvětovou popularitu. Nikdo z nich nechápe jak se to mohlo stát.

"Jsem zvyklý pracovat hodně tvrdě s moji druhou kapelou, protože nás moc lidí nezná. Máme malé slovo, ale velké ambice. Ale s blink se nemusíme ani snažit. Cokoliv vypustíme, tak je úplně uctíváno. Marku, co by se stalo, kdyby jsme začali pořádně makat? Co kdybych se na rok vykašlal na dělání filmů a ty na svou show a Travis na jeho projekty? Co by se stalo? "

Tato myšlenka probíhala v hlavách všech 3 členů kapely poslední půlrok. Publikum ukazuje, že staří fanoušci zůstali a další noví přichází. Noví fanoušci se k blink dostali přes kapely, které blink ovlivnili. 

"Je to skvělé, že stále noví lidé objevují blink třeba až teď." říká Mark. "A stále na tom mají zásluhu i All The Small Things, Rock Show a What's My Age Again. Jsou to skvělé songy a jsou zábavné. Ale teď tu máme písničky jako After Midnight nebo Up All Night a lidé se mohou vzhlédnout i v těchto písničkách. Ale stejně nechápu, proč je tady teď 25 000 lidí. Je to šílené. Blink se nedali zpět dohromady jen proto, aby vydělali peníze hraním starých hitů. Důvodem návratu bylo vytváření nových věcí."


"Podívejte se na kapely, které se rozpadly a pak daly dohromady," říká Mark. "Většinou jen jezdí na koncerty a hrajou staré hity. Občas napíšou nové album, ale za moc nestojí. Já si byl jistý, že když se dáme dohromady, tak musíme vydat něco fakt velkého. Nechtěl jsem napsat jen ledajaké album. Radši bych se na to vykašlal, než abych vydal nějakou sračku. Protože v mé duši a v mém srdci je blink-182 dar, je to dar, který nám všichni dali. Dálo nám to hodně práce to takhle všechno vybudovat a jestli máme odejít, tak na vrcholu. Jsme teď jeden celek. Děláme věci správně a jsme za to rádi."

Úsměvy všech v táboře blink-182 napovídají, že samotní blink nejsou jediní, kdo se skvěle baví.


Čtěte také: Nové informace o Plus 44, blink-182 a Angels And Airwaves
Komentářů: 6 | RSS |
Komentář ze dne: 29.09.2011 23:35:02     Reagovat
Autor: jarcek     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
x krat dekuju za prekld !!! skvely clanek :) jsem rad, ze tohle je moje nejoblibenejsi kapela ! blink life, for life

Komentář ze dne: 29.09.2011 23:46:37     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Re:
Rádo se stalo, taky jsem rád, že jsou moje nejoblíbenější kapela :)

Komentář ze dne: 29.09.2011 23:43:28     Reagovat
Autor: AvAc     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: ŁOVE
vyborny clanok a este lepsi preklad. velkeee DAKUJEM =o)

Komentář ze dne: 29.09.2011 23:47:56     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Re: ŁOVE
Taky děkuju, ten Tom o AvA a blink bude snad zítra.

Komentář ze dne: 30.09.2011 17:25:11     Reagovat
Autor: SusHi182     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
chalani, please, kde sa daju zohnat skeny toho casaku? :)

Komentář ze dne: 30.09.2011 21:58:07     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Re:
Tady http://www.uloz.to/10452810/kerrang-www-blink-182-cz-rar

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je úterý/uterok)

    

Komentáře obsahující neplacenou reklamu budou upraveny či smazány. Nelze využívat HTML tagů.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

Design: cross, paci182, .watson | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2009-2011 | Přihlásit se